Педагогам








       Іноді відправляти   дитину до   школи, це   як   запускати ракету  у  відкритий  Космос.  В сучасних     умовах      взагалі відчуваєш себе Ілоном Маском, який запускав SpaceX Falcon 9 за поганих   погодних   умов, а весь  світ (в  обличчі  родичів, бабусь  та  дідусів)  спостерігає за тобою та дає поради.
  Є дуже цікава стаття на сторінці Національної психологічної асоціації України, де вони виклали переклад рекомендацій Спільноти психологів Ірландії  для вчителів, батьків та шкільних психологів. Це дуже змістовний, ресурсний та структурований текст! Бажаємо приємного читання та дякуємо всім, хто доклав зусиль до перекладу, редакції та розповсюдження!
                  
Як уберегти дитину від насильства? Рекомендації для педагогів

Як запобігти пандемії вигорання вчителів на карантині

ЯК ЗБЕРЕГТИ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ПІД ЧАС КАРАНТИНУ.
Наразі ми переживаємо непрості часи: багато негативної інформації, маніпуляцій, скасовані поїздки, відкладені заплановані справи, відчуття загрози – все це може дезорієнтувати та розбалансувати. В такий час у нас підвищується рівень тривоги, що є доволі природно. Ми можемо почати «споживати» багато новин і заїдати та запивати стрес від них їжею та алкоголем і т. ін. Та будьмо свідомими і пам’ятаймо, що часом ми не можемо змінити зовнішні обставини, проте в змозі змінити наше ставлення до них. В час підвищеної тривоги та стресу важливо подбати про свій емоційно-психічний стан. Нижче сім порад, як зберегти психічне здоров’я:
🔹 1. Присутність в моменті тут і зараз. Коли підвищується рівень тривоги, ми схильні до "споживання" великої кількості інформації: новин, інтерв’ю, передач; до споживання надмірної кількості їжі, алкоголю і т. ін. В такі періоди важливо відслідковувати і питати себе: що я роблю зараз? Чи корисно це для мене? Що зараз відбувається з моїм тілом? Що я зараз відчуваю: сум, злість, радість?
🔹 2. Гумор. Про користь гумору є багато інформації, тому раджу цілеспрямовано виділяти час на гарний настрій: подивіться комедію, поспілкуйтесь з друзями (онлайн або по телефону), обміняйтесь кумедними відео – зробіть те, що дає вам можливість щиро та радісно сміятись хоча б протягом 20-40 хвилин на день.
🔹 3. Фізична активність. Займайтесь приємною для вас фізичною активністю щодня. Також можна займатись з інструкторами онлайн 🧘‍♀️, наприклад, київська школа Ваджра йоги http://ukryoga.org/joga-onlajn проводить заняття онлайн або виконуйте асани самостійно. Якщо ж вам до вподоби танці – вмикайте улюблену музику і танцюйте 💃 – це дійсно покращує фізичне самопочуття та поліпшує настрій. Приділяйте щодня час фізичній активності хоча б 30-50 хвилин.
🔹 4. Практика тиші. Наразі дуже багато інформаційного шуму. Тому хоча б 15-30 хвилин на день приділяйте практиці тиші – сядьте зручно з рівною спиною 🧘‍♂️ і сконцентруйте увагу на диханні, відслідкуйте свій ритм дихання, налагодьте спокійне, глибоке дихання. Якщо тривожні думки будуть з’являтися – продовжуйте концентрувати увагу на диханні.
🔹 5. Споглядання природи. Відчуйте подих вітру на обличчі, почуйте як вітер колише гілля, подивіться як коливаються листя на деревах, як переливається сонячне проміння у вікнах будинків, як набухають бруньки на деревах, відчуйте як приємно зігрівають обличчя сонячні промені. Наразі нам радять залишатися якомога частіше вдома, тому чи здійснювати прогулянку в парку – це вже на ваш розсуд, до речі споглядати природу можна і вдома на балконі з філіжанкою кави або ароматного чаю.
🔹 6. Довіряйте лише фактам. Перевіряйте інформацію, яка до вас надходить. Читайте, дивіться, слухайте інформацію лише з надійних джерел. Не переказуйте не перевірену та не підтверджену інформацію.
🔹 7. Діліться добрими новинами. В житті продовжують відбуватися радісні, приємні речі – помічайте їх та діліться ними.
Бережіть себе: виконуйте правила посиленої гігієни; візьміть відповідальність за свій емоційно-психологічний стан, робіть все залежне від вас аби бути в доброму гуморі, якщо є можливість – допомагайте іншим: корисною справою, доброю новиною, теплим словом. 💗
Психолог Лінда Папітченко





Як самоорганізуватися та ефективно використовувати час.

1. Розставте пріоритети. Причому зробіть це правильно. Пам'ятайте: є найважливіші задачі, є другорядні, а є ті, які можуть почекати. Причому друге і третє - це не тотожні поняття.
2. Грамотно розставте цілі. Це стосується загальних цілей по життю - дотримуйтесь від глобальних до більш дрібних, і тоді ви побачите, що на реалізацію одних вам знадобиться дуже багато часу, а інші, якими ви думали займатися спочатку, можна і зовсім пропустити. Збудуйте систему етапів, що ведуть до досягнення ваших великих цілей, - це допоможе відстежувати свій прогрес.
3. Розпишіть свої плани.  Жити за планом - це не так одноманітно і нудно, як вам здається. Та й ніхто не змушує розписувати все до секунди і в точності це виконувати. Просто коли у вас буде список справ перед очима, вам легше буде зорієнтуватися, з чого почати роботу і в який час якими справами займатися. Хороший варіант - розділити справи на «термінові» і «необов'язкові», а протягом дня, розправившись з одними, приступати до виконання інших.
4. Пам'ятайте: чим більші завдання, тим важче приступити до її вирішення.  В даному випадку краще поділити весь обсяг роботи на більш дрібні завдання - і приступити до їх виконання буде легше. Можна навіть почати з найбільш приємних моментів, щоб втягнутися в робочий процес з головою.
5. Навчіться відмовляти. Вас постійно смикають і відволікають з приводу і без? Звичайно, це не дає можливості нормально виконувати роботу і розвивати ідеї. Тому навчіться говорити «ні», коли вас відволікають.
6. Слухайте свій організм.  «Совам» не варто відводити на рішення численних або важливих завдань першу половину дня. «Жайворонкам», відповідно, другу. Коли ваш організм готовий до навантаження, тоді і дійте - ефект у такому випадку буде максимальний.

Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар